• Książka pod choinkę

• Zapraszamy wszystkich na kiermasz czytelniczy do naszej biblioteki szkolnej. Znajdziecie tu wiele ciekawych pozycji przygotowanych we współpracy z księgarnią Tuliszków.

• Kodujemy

• Uczniowie klasy II uczestniczą w Ogólnopolskim projekcie Uczymy Dzieci Programować. Na zajęciach wykonywali zadania z elementami kodowania "Przygotowania zwierząt do zimy" oraz "Przybądź Św. Mikołaju".

• Matematyka na dworcu kolejowym

• Uczniowie klasy II uczestniczą w programie Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki, podczas którego wykonują zadania obejmujące rozwijanie logicznego myślenia, wykonywania obliczeń i poznawania nowych technologii.

• Wizyta Świętego Mikołaja

• Dnia 6 grudnia do szkoły zawitał  Św. Mikołaj. Gościły Go dzieci w swoich salach, zaśpiewały piosenki, powiedziały wiersze, a po otrzymaniu prezentów podziękowały i zaprosiły na następny rok.

• Palce lizać

• DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA W KLASIE III

• III Śniadanie daje moc. To hasło, które towarzyszyło nam podczas przygotowywania w klasie zdrowych kanapek. Zajęcia rozpoczęliśmy pogadanką oraz filmem edukacyjnym n/t zdrowego odżywiania, że szczególnym uwzględnieniem roli śniadania. Na zajęcia kulinarne dzieci przyniosły potrzebne produkty, z których wykonały zdrowe, pyszne i "wesole" kanapki. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowaniu kanapek. Wspólne sniadanie było dla nas świetną zabawą i zarazem nauką o tym - jak ważne jest codzienne, zdrowe sniadanie.

• Nasze pyszne kanapki

• Uczniowie klasy II samodzielne przygotowywali śniadanie z wykorzystaniem sprzętów i narzędzi z programu Laboratoria przyszłości. Każdy przyniósł potrzebne produkty, z których wykonane zostały ulubione kanapki. Wspólne śniadanie było okazja do przypomnienia zasad zdrowego odżywiania.

• Zabawa Andrzejkowa

• 28 listopada odbyła się Zabawa Andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy bawili się wspaniale, były wróżby, pyszne ciasta i desery

• Spektakl teatralny

• Uczniowie kl. II i III wybrali się do kina Sokół na przedstawienie pt. "Piotruś Pan". To opowieść o chłopcu, który nie chciał dorosnąć i prowadził beztroskie życie w Nibylandii. Uczniowie wraz z aktorami przenieśli się do świata wiecznego dzieciństwa i poznali zabawne historie.

Celem wycieczki było:

• umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo,
              • uwrażliwienie na piękno,
              • krzewienie kultury i estetyki żywego słowa.
            • Ślubowanie pierwszoklasistów

• 13 października 2023 r. w Dzień Edukacji Narodowej uczniowie 1A przystąpili do uroczystego ślubowania. 26 uczniów zostało pasowanych na ucznia. Podczas uroczystości dzieci pięknie śpiewały i recytowały wiersze.

• Prawa dziecka

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka został ustanowiony przez  ONZ w 1989 roku. Warto dodać, że Konwencja o Prawach Dziecka powstała z inicjatywy Polski. Na podstawie prezentacji i gazetki poznaliśmy prawa dzieci, które omówiliśmy wspólnie z p. pedagog szkoły. Podczas zajęć świetlicowych wykorzystaliśmy materiały edukacyjne przygotowane przez Akcję UNICEF Dla każdego dziecka.

• Matematyka w szkole

• Uczniowie klasy II uczestniczą w Programie edukacyjnym Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki. Na podstawie filmu i scenariusza wykonują zadania rozwijające logiczne myślenie, spostrzegawczość i współpracę w grupie. Zajęcia mają na celu pokazanie, że matematyka nas otacza i dzięki uważności możemy ją odnaleźć w otaczającym nas środowisku.

• Tradycyjne zabawki drewniane

• W Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór odbyły się wyjątkowe warsztaty "Czas kreatywnej zabawy", które poprowadził Piotr Mentel z córką Zuzanną. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy II, którzy obserwowali pokaz rzeźby, a następnie malowali ptaszki i koniki wg. wskazówek mistrza. To było super zabawa!

• #SzkołaDoHymnu

• Podczas uroczystości patriotycznej na zakończenie XXX Sztafetowego Biegu Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego cała społeczność szkolna, zaproszeni goście i wszyscy uczestnicy zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego", włączają się w obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

• Dzieci uczą rodziców

• Uczniowie klasy II realizowali kolejne zadania podczas warsztatów "Biało-Czerwona Niepodległa" i na podstawie prezentacji opisywali postać patrona naszej szkoły Marszałka Józefa Piłsudskiego, pogłębiali wiedze o symbolach narodowych oraz śpiewali pieśni patriotyczne.

• Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
      • 34-500 Zakopane, ul. Janosówka 15A, 15B Poland
      • 18 201 18 26
      • Poniedziałek 10.00 - 13.00 Wtorek 10.00 - 13.00 Czawartek 10.00 - 13.00 Piątek 10.00 - 13.00 Inne terminy po wcześniejszym uzgodnieniu